Yhteystiedot

Käyntiosoite:
Helsingin Invalidien Yhdistys ry
Voudintie 6 (Kartta)
00600 Helsinki
puh. 09 7206 240
toimisto@hiy.fi
y-tunnus: 0116483-2

Toimisto avoinna arkisin kello 9-15.

Hallituksen puheenjohtaja
Kristiina Karhos
puh. 050 4635 732
pj.hiy@hiy.fi


Toiminnanjohtaja
Pirjo Virtaintorppa (ma-to)
puh. 09 7206 2415
toiminnanjohtaja@hiy.fi

Toimistosihteeri
Inge Ivask
puh. 09 7206 240
toimisto@hiy.fi

Talous- ja kiinteistöpäällikkö
Marko Varjonen
puh. 09 7206 2411
marko.varjonen@hiy.fi

Taloussihteeri
Marianne Nuutinen
puh. 050 4701 768
talous@hiy.fi

Digipalveluneuvoja Jouni Ahonen
puh. 050 564 8034
digipiste@hiy.fi


Avustajavälitys

Palvelupäällikkö Krista Saari 
puh. 044 7433 534
krista.saari@hiy.fi
Asiakkuuspäällikkö Laura Filppu 
laura.filppu@hiy.fi
Koordinaattorit Laura Kaas ja Katariina Kankaanpää
avustajavalitys@hiy.fi
Avustajavälityksen puh.  09 4789 0000


Hevossalmen lomakylä

Vuorilahdentie 7, 00870 Helsinki

Valvoja Vesa Vehviläinen puh. 045 657 8867 (touko-syyskuu)