Yhteystiedot

Käyntiosoite:
Helsingin Invalidien Yhdistys ry
Voudintie 6 (Kartta)
00600 Helsinki
puh. 09 7206 240
toimisto@hiy.fi

Toimisto avoinna arkisin kello 9-16.

Hallituksen puheenjohtaja
Kristiina Karhos
puh. 050 4635 732
pj.hiy@hiy.fi


Toiminnanjohtaja
Pirjo Virtaintorppa
puh. 09 7206 2415
pirjo.virtaintorppa@hiy.fi

Talousjohtaja
Helena Venäläinen
puh. 09 7206 2411
helena.venalainen@hiy.fi

Taloussihteeri
Marianne Nuutinen
puh. 09 7206 240
marianne.nuutinen@hiy.fi

Toimistosihteeri
Inge Ivask
puh. 09 7206 240
toimisto@hiy.fi




Avustajavälitys
Palvelupäällikkö Kirsi Lankinen
kirsi.lankinen@hiy.fi
Koordinaattorit Kaisa Heiskanen ja Pia Mattila
avustajavalitys@hiy.fi
Avustajavälityksen puh.  045 851 9000




Amputoitujen vertaistukihanke
Aluekoordinaattori Charlotta Marsh
puh. 050 321 5150
charlotta.marsh@hiy.fi


Digipiste
Hankekoordinaattori Jouni Ahonen
puh. 050 564 8034
digipiste@hiy.fi

Neuvonta Tuula Partanen 
puh. 050 365 2620
tuula.partanen@hiy.fi

Liikkuva digituki Heikki Aulio
digipiste@hiy.fi


Kaikki Samalla Viivalla -hanke
Hankekoordinaattori Marjo Vainikka
puh. 050 462 3334
marjo.vainikka@hiy.fi