Haluatko HIY:n hallituksen jäseneksi?

14.10.2021

Yhdistyksen syyskokous pidetään lauantaina 27.11. klo 13-16. Kokous järjestetään yhdistyksen toimintakeskuksessa Voudintie 6:n salissa ja Teams-ohjelmalla. Etäosallistumista suositellaan!

Esityslista ja lisätiedot tulossa lähiaikoina!

Seuraavaksi kaksivuotiseksi kaudeksi hallituksen jäseneksi haluavilla on mahdollisuus esitellä itsensä jäsenistölle jo ennen syyskokousta. Erovuorossa ovat Paula Anttila, Heikki Aulio, Anna-Maija Huhtikangas, Kai Kaartinen ja Viktoria Welling. Lisäksi vuorossa on varapuheenjohtajan vaali.

Voit lähettää lyhyen esittelyn ja halutessasi kuvan itsestäsi toimiston sähköpostiin toimisto@hiy.fi viimeistään 14.11.

Kerro vähän taustastasi, osaamisestasi ja asioista, joita haluaisit hallituksen jäsenenä olla HIY:ssä edistämässä. Lisäksi voit kertoa, jos haluat olla ehdolla hallituksen varapuheenjohtajaksi. Pidätämme oikeuden lyhentää liian pitkiä esittelyjä. Toimistossa kootaan ehdokkaiden esittelyt ja ne ovat nähtävillä viikkoa ennen kokousta yhdistyksen kotisivuilla ja paperimuodossa jaossa toimistolla.

Myös kokouksessa saa edelleen ilmoittautua ehdokkaaksi.